Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

prosinec 2018

11. schůzka - 5. PROSINCE 2018 - LOJOVKY

Zima je tu, vánoce se blíží a tak to bylo jasné - musíme zase připravit něco ptáčkům na zub (teda vlastně, na zobák smiley). Mletí, míchání a pěchování loje se semínky do papírových ruliček se  nám vloni osvědčilo a proto - hurááá do toho! Výsledkem je plný kyblík lojovek, někteří se pak zahřívali divokou hrou na zahradě i louce a my ostatní u ohýnku.

Mlýnek na maso jsme si už pořídili vlastní, ale děkujeme opět Vydrám z Třeboně za darovaný hovězí lůj (který se jinak prakticky nedá sehnat). 

PS: Kdo máte doma krmítko, neváhejte a zapojte se do projektu občanské vědy České společnosti ornitologické ! 1. ročník sčítání zimních hostů na krmítkách v ČR se bude konat o víkendu 4. - 6. ledna 2019. Více informací o tom, jak se zapojit, najdete ZDE.

 

12. schůzka - 12. PROSINCE 2018 - VČELÍ DÁREK

Tak to je úplně magické - 12. - 12. 12. surprise 

Za romantického chumelení jsme s osmi dětmi vyrazili autobusem za Jarčou na Jednoty, kde nás čekalo zázemí s teplým krbem a voňavý dárek od včeliček. Pověděli jsme si, jak to ty včelky dělají a pak si každý vyfénoval a uroloval....co? No, přeci krásnou voňavou svíčku z včelího voskusmiley (na výrobní proces se mrkněte do fotogalerie).  A protože dětem šla práce pěkně od ruky, zbyl ještě čas na řádění venku ve sněhu. Autobus nám neujel, uf, tak jsme byli doma včas...

TOPlist